کیمیااستات

نانوتکنولوژی

image

تجربه یک دهه همکاری طراحان با متخصصین برجسته نانوتکنولوژی در شاخص ترین دانشگاههای کشور سبب شده است تا طراحی سیستمهای کیمیااستات برای تحقیقات در این زمینه بهینه شوند. با استفاده از سیستمهای کیمیااستات تحقیقات بسیار متنوعی از ابر خازن گرفته تا ساخت لایه های کمپوزیت و مطالعه سطوح صورت گرفته است .امکان سنتز دیجیتالی پالسهای بسیار پیچیده و امکان ترکیب آن با انواع تکنیکهای روبشی و جریان ثابت امکان تنظیم سرعت الکترودیپوزیشن و ساخت پیچیده ترین لایه های کمپوزیتی را به این سیستمها می دهد.ابرخازن

یکی از کاربردهای مهم ساختارهای نانو در ساخت ابرخازنها می باشد. سیستمهای کیمیااستات به طور گسترده در تحقیقات مربوط به ابرخازنها مورد استفاده قرار گرفته اند که حاصل آن انتشار مقالات متعدد در معتبرترین مجلات علمی جهان می باشد.

سیستمهای کیمیااستات از پایداری و ثبات بالا در تستهای طولانی برخوردار می باشند و به راحتی می توان کانالها را برنامه ریزی کرد تا روزهای متمادی بدون وقفه سیکلهای تکراری را با ثبات و دقت بالا انجام دهند. همچنین تمامی کانالها هم قابلیت کار به صورت دو الکترودی و هم به صورت سه الکترودی را دارا می باشند.

قابلیت اعمال جریان بالا و چک کردن شرایط پیچیده و ترکیبی پایانی به صورت RealTime سیستم های کیمیااستات را قادر می سازد تا نمودارهای بسیار دقیقی از رفتار ابرخازنها ارائه دهند.لایه نشانی و مطالعه سطوح

یکی از قابلیت های منحصر به فرد در مدلهای جدیدتر کیمیااستات قابلیت سنتز دیجیتالی پالس و پالس معکوس می باشد . بدین تر تیب برخلاف دستگاههای آنالوگ پالس و پالس معکوس که توانایی بسیار محدودی در ساخت پالس و پالس معکوس دارند با استفاده از سیستمهای کیمیااستات می توان پیچیده ترین اشکال پالس و پالس معکوس را با دفت بسیاز بالا ایجاد کرد.

همچنین قابلیت اعمال دانسیته جریان بسیار بالا و پهنای باند بالای کانالها سبب شده است نا اشکال پالسها بسیار دقیق باشد. پتانسیل کامپلیانس بالای کانالها و توانایی ثبت ولتاژ در هر نقطه ای از پالس و امکان اعمال RealTime و بسیار سریع شرایط پایانی باعث می شود بتوان کنترل بسیار دقیقی بر لایه نشانی انجام داد.